Kniha

Přihlášení

„Zvedl jsem hlas, zvednu ho zas“

Anketa v Senátu ohledně podpory občanského kandidáta na prezidenta

„Pan Svoboda přišel s návrhem, který by vedl ke kandidatuře pouze 2 vážnějších kandidátů na prezidentský úřad. Pana prezidenta Zemana, který si už na kampaň pořídil běžky a pana nebo paní Alternativu.

http://blog.aktualne.cz/blogy/cyril-svoboda.php?itemid=28808

Návrh je do určité míry opodstatněný. Podle průzkumu z časopisu Týden by současný prezident mohl v prvním kole získat až 40%, pan Horáček 17% a pánové Švejnar, Stropnický nebo Okamura okolo 5%. Nepovažuji ale za reálné, že se pánové jako Halík, Pospíšil, Pithart, Kolář, Drahoš nebo Sedláček shodnou na podpoře pana Horáčka. Osobnosti z první desítky soutěže www.prezident21.cz by potřebovali moderátora.

Úlohu moderátora při výběru kandidátů a kandidátek by mohl hrát Senát (bude-li mít aspoň polovina senátorek a senátorů snahu se doporučením pana Svobody řídit). Senátoři a senátorky mohou sice podle Ústavy navrhnout až 8 osobností (10 podpisů stačí ke kandidatuře jednoho kandidáta), při rozumném přístupu je ale reálné zúžit podporu třeba jen na 2 až 3 osobnosti. Obrátil jsem se tedy na své kolegy a kolegyně s návrhem.

Datum: 08. 02. 2017 21:02

Sjezd Zelených

O víkendu jsem byl na sjezdu strany Zelených. Zde naleznete můj projev. Jsem rád, že Zelení ukazují lidem, jak se politika dá dělat čistě:)

Datum: 23. 01. 2017 09:22

Návrh na ochranu whistleblowerů začala řešit Evropská komise

Přesto že situace v naší legislativě nevypadá příznivě viz.příspěvek ke kauze paní Rajmanové v Reportérech ČT, návrh na ochranu whistleblowerů začala řešit Evropská komise viz.příoha. Pokud neprojde ve Sněmovně do října letošního roku ani návrh pana Dienstbiera a ani ministra Babiše, zkusím s kolegy předložit senátní návrh zákona.

 

Datum: 11. 01. 2017 14:21

Datum: 15. 12. 2016 17:31

Senát za 2 roky ušetří skoro 400 tisíc díky mému návrhu

Na druhý pokus dnes prošel na Výboru pro EU můj návrh, aby měl výbor jen 2 místopředsedy. Senát tak za 2 roky ušetří skoro 400 tisíc Původně byl můj návrh smeten a místopředsedové měli být 3. Pan senátor Dobrava ale opakovaně nebyl na pozici místopředsedy zvolen a tak výbor své původní rozhodnutí změnil.

Datum: 23. 11. 2016 17:01

Klub zatím založen nebyl

Včera jsem potenciálním členům a členkám uvažovaného Klubu pro transparentnost zaslal návrh pravidel. Klub zatím založen nebyl. Založení Klubu je totiž možné pouze tehdy, když jeho potenciální členové klub chtějí. Bohužel se zdá, že vůle ze strany některých osob zatím chybí. Hodně mě to mrzí. Učinil jsem ale maximum možného. Návrh statutu Klubu pro transparentnost řeší kompromisně všechny problémové body, které se diskutovaly již před dvěma roky.

Datum: 19. 10. 2016 13:24

Stal jsem se kmotrem

Přátelé, doufám, že Vás nezklamu. Musím se Vám ale přiznat, že jsem se stal kmotrem. Nelekejte se prosím, netahám v zákulisí za nitky politiky. Pouze jsem křtil knížku Tajemství Karla Janečka 2112

Datum: 18. 10. 2016 14:42

Informátoři

Rád bych Vás tímto pozval do divadla Ponec na inscenaci s názvem Informátoři, která se koná 13. a 14.10. od 21:00 hod. Po představení proběhne debata se zástupci Nadačního fondu boje proti korupci. První večer bude dalším hostem kolega Václav Láska a druhý večer budu hostem já. Více informací a vstupenky můžete zakoupit ZDE

O čem to bude? Inscenace Informátoři není pouze „orwellovskou fantazií“. Vznikla na podkladě skutečné kauzy, která měla ve Švýcarsku skandální soudní dohru teprve v roce 2013. Známá potravinová korporace nasadila do malé skupiny aktivistů mladou ženu, která pod falešným jménem předstírala společný zájem. Ve skutečnosti však předávala soukromé informace o členech hnutí a jejich spojencích z jiných zemí. Souvislosti vedou až k dosud nevyjasněným vraždám rebelujících odborových dělníků korporace ve třetím světě.


 

Datum: 10. 10. 2016 13:43

Senátor Michálek je nejlepší v plnění slibů Rekonstrukce státu

Rekonstrukce státu představila 29. září své průběžné hodnocení politiků, kteří se zavázali k podpoře protikorupčních zákonů Rekonstrukce státu. Ze všech 25 senátorů, kteří zatím svůj podpis připojili alespoň pod jeden z 9 prosazovaných zákonů, nejlépe plní svůj slib Libor Michálek, zvolený za Piráty, Lidovce a Zelené. Těsně je následován Václavem Láskou, dalším pirátsko/zeleným senátorem.

 

Datum: 30. 09. 2016 11:50

Hodnocení transparentnosti krajů

Cílem první části projektu Hodnocení transparentnosti krajů – krajské volby 2016 je poskytnutí srozumitelného nástroje hodnocení a srovnání fungování krajů v České republice v rámci deseti kategorií spojených s problematikou otevřenosti a transparentnosti. Hodnocení v době krajských voleb poslouží jako informační zdroj samotným občanům (voličům) a médiím. Projekt navazuje na hodnocení krajů realizované organizací Oživení, o. s., před krajskými volbami v roce 2012.

Více naleznete ZDE

Datum: 26. 09. 2016 17:46