Kniha

Přihlášení

„Zvedl jsem hlas, zvednu ho zas“

Datum: 15. 12. 2016 17:31

Senát za 2 roky ušetří skoro 400 tisíc díky mému návrhu

Na druhý pokus dnes prošel na Výboru pro EU můj návrh, aby měl výbor jen 2 místopředsedy. Senát tak za 2 roky ušetří skoro 400 tisíc Původně byl můj návrh smeten a místopředsedové měli být 3. Pan senátor Dobrava ale opakovaně nebyl na pozici místopředsedy zvolen a tak výbor své původní rozhodnutí změnil.

Datum: 23. 11. 2016 17:01

Klub zatím založen nebyl

Včera jsem potenciálním členům a členkám uvažovaného Klubu pro transparentnost zaslal návrh pravidel. Klub zatím založen nebyl. Založení Klubu je totiž možné pouze tehdy, když jeho potenciální členové klub chtějí. Bohužel se zdá, že vůle ze strany některých osob zatím chybí. Hodně mě to mrzí. Učinil jsem ale maximum možného. Návrh statutu Klubu pro transparentnost řeší kompromisně všechny problémové body, které se diskutovaly již před dvěma roky.

Datum: 19. 10. 2016 13:24

Stal jsem se kmotrem

Přátelé, doufám, že Vás nezklamu. Musím se Vám ale přiznat, že jsem se stal kmotrem. Nelekejte se prosím, netahám v zákulisí za nitky politiky. Pouze jsem křtil knížku Tajemství Karla Janečka 2112

Datum: 18. 10. 2016 14:42

Informátoři

Rád bych Vás tímto pozval do divadla Ponec na inscenaci s názvem Informátoři, která se koná 13. a 14.10. od 21:00 hod. Po představení proběhne debata se zástupci Nadačního fondu boje proti korupci. První večer bude dalším hostem kolega Václav Láska a druhý večer budu hostem já. Více informací a vstupenky můžete zakoupit ZDE

O čem to bude? Inscenace Informátoři není pouze „orwellovskou fantazií“. Vznikla na podkladě skutečné kauzy, která měla ve Švýcarsku skandální soudní dohru teprve v roce 2013. Známá potravinová korporace nasadila do malé skupiny aktivistů mladou ženu, která pod falešným jménem předstírala společný zájem. Ve skutečnosti však předávala soukromé informace o členech hnutí a jejich spojencích z jiných zemí. Souvislosti vedou až k dosud nevyjasněným vraždám rebelujících odborových dělníků korporace ve třetím světě.


 

Datum: 10. 10. 2016 13:43

Senátor Michálek je nejlepší v plnění slibů Rekonstrukce státu

Rekonstrukce státu představila 29. září své průběžné hodnocení politiků, kteří se zavázali k podpoře protikorupčních zákonů Rekonstrukce státu. Ze všech 25 senátorů, kteří zatím svůj podpis připojili alespoň pod jeden z 9 prosazovaných zákonů, nejlépe plní svůj slib Libor Michálek, zvolený za Piráty, Lidovce a Zelené. Těsně je následován Václavem Láskou, dalším pirátsko/zeleným senátorem.

 

Datum: 30. 09. 2016 11:50

Hodnocení transparentnosti krajů

Cílem první části projektu Hodnocení transparentnosti krajů – krajské volby 2016 je poskytnutí srozumitelného nástroje hodnocení a srovnání fungování krajů v České republice v rámci deseti kategorií spojených s problematikou otevřenosti a transparentnosti. Hodnocení v době krajských voleb poslouží jako informační zdroj samotným občanům (voličům) a médiím. Projekt navazuje na hodnocení krajů realizované organizací Oživení, o. s., před krajskými volbami v roce 2012.

Více naleznete ZDE

Datum: 26. 09. 2016 17:46

ZDROJE ČESKÉ KONKURENCESCHOPNOSTI

Zítra 28.6. proběhne v Senátu kulatý stůl na téma posílení konkurenceschopnosti české ekonomiky. Kulatý stůl pořádá Výbor pro hospodářství, zemědělství a dopravu a vystoupí na něm zástupci podnikatelské i akademické sféry, zástupci poradenských společností i zákonodárci.  Cílem debaty bude identifikovat oblasti s potenciálem rozvoje a možné legislativní úpravy, které by odstraňovaly překážky posílení konkurenceschopnosti.

Zápis naleznete ZDE

Datum: 27. 06. 2016 13:28

20 let whistleblowingu v Čechách

Zítra 20.5.2016 uplyne 20 let od zveřejnění mého prvního upozornění ZDE na nehospodárné nakládání s majetkem státu.Jednalo se tehdy o privatizaci Investiční a poštovní banky, která o několik let později skončila se ztrátou skoro 170 miliard korun!Dovolil jsem si tehdy kritizovat přístup pana premiéra Klause, který svým přístupem pomohl převzetí banky lidem z managementu.

Velmi podobný scénář potom následoval např. v České pojišťovně, Mostecké uhelné nebo v OKD, a.s.. Ještě dnes vidíme důsledky. Nekoncepční přístup v privatizaci nebyl důsledkem neprofesionality. IPB se politikům odvděčila dary skrze ovládané lesní společnosti…“  

Datum: 19. 05. 2016 16:56

Besedy v Prostějově a Olomouci

Velmi rád bych Vás tímto pozval na besedy, které s uskuteční tento pátek 20.5. v Prostějově a v Olomouci. Tento nápad vznikl během setkání s Jakubem Čechem, který je mladým a úspěšným aktivistou v Prostějově. Velmi mu fandím a proto jsem se rozhodl jeho pozvání přijmout.

Datum: 18. 05. 2016 11:29