Kniha

Přihlášení

„Zvedl jsem hlas, zvednu ho zas“

Varování před praktikami "finančních šmejdů"

V minulém roce dostala společnost DRFG od ČNB pokutu, protože veřejně nabízela cenné papíry, aniž by splnila podmínky zákona o kapitálovém trhu. Nyní nabídka probíhá skrytě, rizika pro investory však zůstávají.

Datum: 14. 01. 2016 11:37

Sedmý nejaktivnější senátor :)

Nejméně aktivním poslaneckým klubem ve Sněmovně je nyní KSČM, v Senátu nic nedělají Čuba, Palas nebo Valenta. I to vyplývá z unikátní analýzy aktivity poslanců a senátorů v roce 2015, kterou vytvořil David Gregor, datový analytik. Já jsem podle jeho hodnocení sedmý nejaktivnější senátor. Tabulku výsledku naleznete ZDE

Datum: 05. 01. 2016 11:41

PF 2016

Datum: 22. 12. 2015 13:48

Konec plýtvání penězi poplatníků na milionových odměnách šéfů státních firem!

Senát dal dnes zelenou mému návrhu, který se týká pravidel odměňování manažerů ve státních a polostátních podnicích. Senátní tisk č.161 týkající se změn v zákonu o státním podniku a o majetku České republiky byl schválen v prvním čtení. Tento zákon jsem předkládal spolu s dalšími kolegy a mám OBROVSKOU RADOST, že prošel!!!:)

Datum: 10. 12. 2015 16:03

Návrh opatření na ochranu proti mobbingu a bossingu

Před dvěma měsíci se na půdě Senátu konalo veřejné slyšení na téma: Ochrana proti šikaně. Účastnilo se 43 osobností z řad psychologů, právníků, neziskového sektoru, veřejné správy a postižených osob. Zkrácený protokol z veřejného slyšení naleznete ZDE. Další předpokládaný postup je projednání informace viz.příloha na Výboru pro zdravotnictví a sociální politiku 9.12.2015. Cílem legislativních změn bude zakotvení pojmu šikana buď do Zákoníku práce, nebo do Antidiskriminačního zákona.

Datum: 30. 11. 2015 14:49

NÁVRH NA VYKUCHÁNÍ ZÁKONA O REGISTRU SMLUV PROŠEL SENÁTEM DÍKY NESPLNĚNÍ SLIBU

Paní senátorky Baudyšová (ANO), Šromová (KDU-ČSL) a páni senátoři Franc, Maštalíř, Štohl, Táborský (ČSSD), Jirsa (ODS) a Vosecký (Starostové) původně patřili k 22 zákonodárcům, kteří se hlásili k podpoře (předpokládalo se účinného) zákona o registru smluv.

Datum: 23. 10. 2015 11:44

Mezinárodní konference v Praze na téma Vývojové trendy v potírání korupce, praní špinavých peněz a legalizace výnosů z trestné činnosti

Ve dnech 20. a 21.10. se budu účastnit Mezinárodní konference v Praze na téma Vývojové trendy v potírání korupce, praní špinavých peněz a legalizace výnosů z trestné činnosti. Konference se má stát fórem pro odbornou rozpravu o nejdůležitějších trendech a výzvách v oblasti nových mezinárodních norem pro boj proti korupci. 

Datum: 20. 10. 2015 11:28

Promítání dokumentu Léčba dějin

Rád bych Vás tímto pozval na promítání dokumentu Léčba dějin. Dokumentární esej se vydává po stopách odkazu Františka Kriegla, lékaře, organizátora, politika, komunisty, chartisty; a laureátů ceny nesoucí jeho jméno - anarchisty – Jakuba Poláka, jezuity – Františka Lízny, senátorky Aleny Dernerové a mých. Akce se koná 13. 10. Café V lese, Krymská 12, Praha 10. Akce se bude účstnit i režisér Vít Janeček.

Datum: 12. 10. 2015 11:24

Veřejné slyšení na téma: Ochrana proti šikaně

Včera se na půdě Senátu konalo veřejné slyšení na téma Ochrana proti šikaně. Jsem velmi rád, že se mi podařilo tuto akci na půdě Senátu prosadit. Zde naleznete tiskovou zprávu. 

Datum: 30. 09. 2015 10:16

V Praze budou diskutovat přední světoví odborníci o větší ochraně whistleblowerů!"

Zítra ráno zahájí ministr Jiří Dienstbier společně s náměstkem pražské primátorky Matějem Stropnickým dvoudenní konferenci Výzva pro Českou republiku: Whistleblowing jako ochrana finančních zájmů občanů EU pořádanou v budově Magistrátu Hl. m. Prahy. Vláda totiž chystá do konce roku představit návrh komplexní ochrany oznamovatelů nekalých jednání. Zmiňované konference se budu s radostí také účastnit. Více informací o programu a další podrobnosti naleznete ZDE

 

Datum: 16. 09. 2015 21:45