Kniha

Přihlášení

Senátor Michálek je nejlepší v plnění slibů Rekonstrukce státu

Rekonstrukce státu představila 29. září své průběžné hodnocení politiků, kteří se zavázali k podpoře protikorupčních zákonů Rekonstrukce státu. Ze všech 25 senátorů, kteří zatím svůj podpis připojili alespoň pod jeden z 9 prosazovaných zákonů, nejlépe plní svůj slib Libor Michálek, zvolený za Piráty, Lidovce a Zelené. Těsně je následován Václavem Láskou, dalším pirátsko/zeleným senátorem.


Senátor Michálek kromě podpory protikorupčních zákonů při hlasování navíc s kolegy od Pirátů a Zelených představil vlastní návrh řešení problematiky obsazování dozorčích rad státních firem odborníky a předložil také vylepšující pozměňovací návrh u reformy financování politických stran. V současnosti připravuje pozměňovací návrh k dalšímu „rekonstrukčnímu“ zákonu, zákonu o střetu zájmů.

 


„Ocenění si velmi vážím, na straně druhé je škoda, že je zatím málo senátorů a senátorek, kteří protikorupční opatření aktivně prosazují. Doufám, že se to po volbách zlepší. Měli by to být politici, kteří s návrhy pozitivních legislativních změn aktivně přichází. Situaci, kdy většinu politiků musí stále ke změnám „dokopávat“ občanská společnost, nepovažuji za optimální.“ Říká Libor Michálek, senátor za volební obvod 26.

V posledních dnech byly zveřejněny ještě výsledky 14.ročníku soutěže Otevřeno/Zavřeno výsledky naleznete http://oz.otevrenaspolecnost.cz/archiv/2015 . Dále pak Oživení zveřejnilo hodnocení transparentnosti krajů http://www.hodnocenikraju.cz/web/ .